WooCommerce TL Yazısı Yazdırmak

WooCommerce TL Yazısı Yazdırmak

WooCommerce sitenizde TL yazısını kullanarak Türk lirası sembolünü kaldırabilirsiniz.

WooCommerce’de para birimleri sembolleri ile gösterilmektedir. Türk Lirasını seçtiğiniz de TL yazısı yerine 1 Mart 2012’den beri kullanımda olan  sembolü ekrana çıkmaktadır.

Ancak kullanılan fontlardan ötürü bazen sembol farklı görülmektedir. Türk Lirası sembolü yerine fiyatların yanına “TL” ibaresini yazdırmak için aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına yapıştırmanız yeterlidir.

function wc_tl_yazisi( $currency_symbol, $currency ) {
     $currency_symbol = 'TL';
     return $currency_symbol;
}
add_filter('woocommerce_currency_symbol', 'wc_tl_yazisi', 10, 2);

Kodumuzda wc_tl_yazisi adında bir fonksiyon oluşturduk ve bu fonksiyonu WooCommerce’nin woocommerce_curreny_symbol fonksiyonuna ekledik.

Türk Lirası Sembolü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından, Türk lirasının itibarının perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amacıyla 8 Eylül 2011 tarihinde TL Simgesi Yarışması düzenlenmiş, yarışma sonucunda yeni simge belirlenerek 1 Mart 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştur.

Toplam 8.362 tasarım arasında seçilen ve Tülay Lale’nin tasarımı olan yeni simge (₺), yarım çıpa halindeki L harfi içine yerleştirilmiş yukarı doğru çift çizgili küçük T harfinden oluşmaktadır. Çift çizgi doğu-batı köprüsü ve istikrarı, çıpa ise yükselişi ve güveni temsil eder.

Türk lirası simgesi (₺) açılan yarışma sonucunda  1 Mart 2012 itibariyle kabul edilmiş olan, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kullanımda bulunan resmi para birimi Türk lirasını simgelemekte kullanılan semboldür.

Semboller fiyatın solunda, yazılar sağında yer alır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir