Uzmanlardan Altın Alanlara Uyarı!

Altın Yatırımcıları İçin Beklenen Haber Geldi !

0 5
    • Altın yatırımcıları için geri sayım başladı bugün ABD’de açıklanacak olan tarım dışı istihdam verileri küresel altın yatırımcıları için büyük önem arz ediyor özellikle covid19 un yeni varyantı olan Omicron’a küresel piyasalarda büyük bir belirsizliğe yol açtı bu belirsizlik başta küresel altın fiyatları olmak üzere birçok yatırım aracı içini olumsuz hava yaratırken küresel piyasalarda yeni varyantlar birlikte korku ve endişe hakim bu korku ve endişe bütün piyasaları olumsuz yansıyor Arda süren bu olumsuzluk başta altın olmak üzere birçok sektörde düşüş eğilimine neden oldu.

Kasım ayıTarım dışı istihdam verileri ne zaman açıklanıyor ;

 

Bugün saat 16:30 açıklanacak olan ABD kasım ayı tarım dışı istihdam verileri altın yatırımcıları için büyük önem arz ediyor.

Gram altın ne kadar ?

 

Gram altın, küresel altın fiyatları ve dolar/TL’deki yatay seyirle haftaya 713 TL seviyesinde başladıktan sonra küresel altın fiyatlarındaki düşüşe rağmen salı günü dolar/TL’nin 13,95 seviyesine ulaşmasıyla rekor tazeledi. Gram altın, dolar/TL’deki yüksek seyirin devam etmesiyle 795 TL civarında bulunuyor.

Powell, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yaptığı konuşmada, yüksek enflasyonun kalıcı olmasını engellemek için Fed’in araçlarını kullanacağını söyledi. ABD’de çalışan ücretlerinin özellikle en düşük ücret alan işçiler için arttığını söyleyen Powell, artışların daha yüksek bir enflasyon oranına yol açabilecek hızda olmadığını söyledi.

 

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Fed’in varlık alımlarını daha hızlı bir şekilde azaltmasına “çok açık” olduğunu, böylelikle faizin gelecek yıl, ihtiyaç duyulursa, birkaç kez yükseltilebileceğini söyledi. Faizlerin yükselmesi faizsiz bir varlık olan altın üzerindeki baskıyı artırarak altın fiyatlarını düşürebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.