Uygulamalardaki Sürpriz Küçük Oyunlar

  • Teknoloji
  • 11 ay önce
  • 1 dakika
  • 0
  • 296 Okunma
Uygulamalardaki Sürpriz Küçük Oyunlar

Yazılım dünyasında Easter Egg diye bir kavram vardır. Bu kavram bir yazılım içine konulmuş ama görülmesi/kullanılması için ek bazı işlemlerin yapılması gereken çeşitli işlemleri açıklar. Aslında bir nevi sürpriz yumurtadır.

Yazılım dünyasında oldukça popüler olan Easter Egg’lere biraz araştırma yaparsanız ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda ise, hemen her gün telefonda veya bilgisayarda kullandığımız yazılım/uygulamalarda ki sürpriz yumurtaları listeleyeceğim.

İlk programımız Google Chrome. Eğer internet bağlantınız yoksa aşağıda ki resimde görülen dinoyu görmüşsünüzdür. Bu dino ekrandayken klavyenizin boşluk (space) tuşuna basarsanız dinomuzun hareket ettiğini görürsünüz.

Google Chrome Oyun
Google Chrome Dinazor Oyunu

Artık geriye kalan tek şey boşluk tuşuna basarak kaktüslerin üzerinden zıplamak. Kolay gelsin 😉

İkinci programımız Facebook Messenger. Messenger’ın uygulamasının içine gizlenmiş 2 küçük oyun var. Bu oyunlar karşılıklı oynanıyor.

Öncelikle oyun oynamak istediğinize Messenger üzerinden futbol ya da basketbol topu emojisi gönderin ve gönderdiğiniz emojiye dokunun. Bu sayede oyununuz açılacaktır.

Facebook Messenger Basketbol ve Futbol Oyunu
Facebook Messenger Basketbol ve Futbol Oyunu

3 oyunumuz Andorid’in 5.0 Lollipop yüklü cihazlarında gizli. Bir zamanların popüler oyunu olan Flappy Bird tarzı bir oyun.

Ayarlardan -> Cihaz Hakkında bölümüne gelip Android versiyonu yazan kısma bir kaç defa dokunursanız Lolilop çıkıyor karşınıza. Kahverengi Lolipop’a da bir süre elinizi basılı tutarsanız oyunu açabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda oyunun nasıl açıldığını daha rahat görebilirsiniz.

Gün içerisinde vereceğiniz 10 dakikalık molalarda eğlenmenizi sağlayacak bu küçük uygulamalar umarım gününüzü neşelendirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR