Ücretsiz Bitcoin Kazanma

Ücretsiz Bitcoin Kazanma

Ücretsiz bitcoin kazanmak isterseniz yazıda geçen işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizde coin dünyasına adım atmış olursunuz.

Bitcoin / Altcoin Nedir?

İnternetin parası olan Bitcoin gelişimini her geçen gün artırıyor. Herhangi bir kurum veya kuruluşla ilgisi olmayan, ülkelerin para birimleri ile alınıp / satılan ve yine bir kuruma ihtiyaç duymadan para transferine olanak sağlayan dijital paradır bitcoin.

Şuan 1 bitcoin 2.500$ dolaylarında. Yani bundan 2-3 yıl evvel bitcoin’e yatırım yapanlar karşılığını iyi derece aldı diyebiliriz.

Durum böyle olunca kazma işlemi yapan çiftlikler kurulmaya başlandı ve bir çok kişi coine yatırım yapmaya başladı. Bu durum farklı coin türevlerini de doğurdu. Bu farklı isimde ki coinlere altcoin denilmektedir.

Bitcoin madenciliği ve piyasaları riskli işlemlerdir. Yaptığınız/yapacağınız tüm işlemlerde bu riski göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Google’da yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda bitcoin / altcoin değerlerinde ki bu değişimleri görebilirsiniz.

Wallet / Cüzdan Nedir?

Tüm bitcoin ve altcoinlerinizi farklı bir hesapta tutarsınız. Bitcoin için kullandığınız hesap sizin bitcoin cüzdanızdır. Aynı şekilde her altcoin için ayrı bir cüzdanınız olmalıdır. Bu sayede ilgili altcoine ait işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Her altcoin için farklı türevde cüzdan üretilir. Uzun ve karmaşık bir kümeden oluşan cüzdanlar üzerinden tüm alım/satım işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.

Hangi Altcoini Seçmeliyim?

Açıkçası bunu söylemek zor. Yani ilerde en çok değerlenecek altcoini bulma işi biraz şansa bağlı. Ancak yatırım yapmak istediğiniz bir altcoini incelerken elbette dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

İlk husus ilgili altcoinin piyasa değeri ve ne kadarlık değerinin işlem gördüğüdür. Ayrıca bitcoin borsalarından da ilgilendiğiniz altcoini takip ederek durumunu inceleyerek ondan sonra yatırım kararı almanız uygundur.

Şuan etherum, litecoin ve ripple diğer altcoinlere nispeten biraz daha önde görünüyor. Yatırımlar özellikle etherum’a doğru bir ivme kazanmış durumda. Bu durum elbette etheruma her para yatıranın kazanacağı anlamına gelmez. O yüzden bitcoin borsalarını sürekli takip etmek gerekir.

Etherum’un değerinin artışında ki nedenleri sıralayan bu yazıyı (link) okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin Borsaları Nelerdir?

Her alt coine ait işlem yapabileceğiniz farklı borsalar vardır. Bunları ilgili altcoinin sitesinden öğrenebilirsiniz. Eğer alt coinlerde dahil bir çok coin üzerinden alım / satım yapmak isterseniz gelişmiş bitcoin borsalarını kullanabilirsiniz.

Bu borsalardan en çok kullanılanları https://poloniex.com ve https://bittrex.com. Bu siteler üzerinden hesap açıp coin alım/satımı veya coinler arası değişim işlemlerini gerçekleştirirsiniz.

Eğer sizde bitcoin dünyasına katılmak isterseniz ülkemizde hizmet veren https://www.btcturk.com veya https://koinim.com isimli sitelerden hesap açıp bitcoin alım / satımı yapabilirsiniz.

Yurtdışında ki borsalarda işlem yapmak için BtcTurk veya Koinim üzerinden bitcoin veya altcoin alıp, işlem yapmak istediğiniz borsada ki cüzdanınıza coinleri göndererek işlem yapabilirsiniz.

Ben poloniex.com’u kullanıyorum. Özel bir tercih sebebim yok. Sadece bakınırken denk geldi üye olunca da kullanımının kolay olduğunu gördüm.

Bitcoin / Altcoin işlemlerinde Deposit işlemi cüzdanınıza coini aktarmak için gerekli işlemi, Withdraw işlemi de farklı bir cüzdana coin göndermek için kullanılır.

Aşağıda Bölümler kısmındaki 2. numaraya tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR