Sosyal Medya Hesaplarımızı Kapatalım

Sosyal Medya Hesaplarımızı Kapatalım

Facebook, Twitter, Instagram vb. siteler “Sosyal Ağ” olarak adlandırılmaktadır. Bu siteler üzerinde geçirdiğimiz vakit ise oldukça fazladır.

Her ne kadar arkadaşlarımızla, akrabalarımızla ya da çalıştığımız sektörden bir çok kişiyle olan iletişimimizde yardımcı olsa da dikkat etmezsek günümüzün bir çoğunu bu sitelerde geçiririz.

Ancak durum hiçte umutsuz vaka değil, çok kısa sürede bu sitelerde ki hesaplarımızı dondurabilir veya tamamen kapatabiliriz. En popüler 3 serviste hesabınızı nasıl kapatacağınızı yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook: Facebook’ta hem hesap dondurma hem de hesabı tamamen silme işlemi var. Hesabınızı belirli bir süre kapatmak isterseniz Güvenlik Ayarları bölümünde ki Hesabı Dondur kısmından (link) işleminizi yapabilirsiniz.

Hesabınızı tamamen silmek isterseniz ise ilgili sayfayı bulmak biraz zor olabilir. Direk bu linkten (https://www.facebook.com/help/delete_account) hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ancak hesabınızı sildiğinizde, insanlar Facebook’ta profilinizi göremeyecektir. Fotoğraflarınız, durum güncellemeleriniz gibi paylaştığınız şeylerin veya yedek sistemlerde saklanan verilerin tamamının silinmesi, silme sürecinin başlangıcından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler tarafımızdan silinirken, Facebook’u kullanan diğer kişiler bunlara erişemez.

Twitter: Twitter hesabınızı silmek isterseniz Ayardan, Hesap bölümüne gelerek (link) en altta ki Hesabımı Devre Dışı Bırak linkine tıklamanız ve açılan sayfada onaylamanız gerekmektedir.

Twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabınızı tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Instagram: Instagram’da da hesabınızı hem geçici olarak kapatabilir hem de tamamen silebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için profili düzenle linkine tıkladığınız da açılan sayfada en altta bulunan Hesabımı geçici olarak kapat linkine (link) tıklamanız yeterli.

Hesabınızı kapattığınızda tekrar giriş yapana kadar hesabınız gizli olacaktır.

Instagram hesabınızı silmek isterseniz, hesap silme linkine de kolay bir şekilde ulaşamazsanız. Bu linke (link) tıklayarak hesap sil sayfasını açabilirsiniz.

Yazılarımızı Facebook, Twitter gibi sosyal medya da paylaşıp destek olursanız çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR