Mobil Uygulama Marketleri

  • Mobil
  • 10 ay önce
  • 1 dakika
  • 0
  • 317 Okunma
Mobil Uygulama Marketleri

Akıllı telefonuzda, tabletiniz de veya akıllı saat ya da gözlüğünüzde kullanacağınız uygulamaları mobil uygulama marketleri üzerinden ücretli/ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Akıllı cihazınızın kullandığı işletim sistemine uygun marketlerden uygulama indirebilirsiniz.

Uygulama marketleri tüm uygulamalar için bir download sitesidir.

Mobil Uygulama Marketleri

iOS tabanlı cihaz kullananlar App Store, Android tabanlı cihaz kullananlar Google Play Store üzerinden cihazlarına uygun uygulama/oyun indirebilirler.

Yukarıda saydığımız bu marketler sistemlerin ana marketlerdir. Bunların haricinde cihaz üreticileri, operatörler veya çeşitli kurum/kuruluşlarda kendi uygulama marketlerini yayınlamıştır.

Aşağıda ana marketler dışında yer alan çeşitli marketlerin isimlerini bulabilirsiniz. Uygulamanızı / oyununuzu ne kadar çok markete eklerseniz erişiminiz o kadar çok olur. Ana marketlerde olmak önemlidir. Ama bu alt marketleri de es geçmemenizi öneririm.

Diğer Mobil Uygulama Marketleri

Turkcell App Market: Turkcell’in kullanıcıları için hazırladığı markettir.

http://appmarket.turkcell.com.tr/ adresinden erişilebilir. Uygulama eklemek ücretsiz olup, bir/iki günlük onay sürecinden sonra uygulamalar yayınlanmaktadır. Uygulama yüklemek son derece kolaydır.

Yandex.Market: Yandex’in kullanıcıları için hazırladığı markettir.

http://store.yandex.com/ adresinden markete erişebilirsiniz. Uygulama yükleme ücretsiz olup, kısa sürede yayına alınmaktadır. Uygulamanız ile ilgili birden çok dile yönelik açıklama yazılarını da sistemden girebilirsiniz.

Samsung Galaxy Apps: Samsung’un Galaxy serisi telefon/tabletlerine yönelik çıkarmış olduğu markettir. İngilizcenizin olması markete kayıt olurken iyi olur ama şart değil. Uygulama yükleme işlemleri bir kaç aşamadan oluşuyor. O yüzden biraz zaman alabilir. http://seller.samsungapps.com/ adresinden markete ulaşabilirsiniz.

Baidu App Market: Kayıt olmaya çalıştığım ama bir türlü kayıt olamadığım market. Nedeni ise Google Translate bir yere kadar çeviriyor 🙂 Bazı bölümler Çince kalıyor. Diğer marketlerin Çin’de engelli olma durumları oldukça yüksek, o yüzden Çin’in yerel marketlerini araştırmanızı öneririm. http://shouji.baidu.com/ adresinden markete ulaşabilirsiniz.

Marketlere uygulama eklemek için geliştirici linklerini takip etmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR