Kairos Yasal Olup Olmadığı Konusunda İncelemeye Alındı

  • Teknoloji
  • 10 ay önce
  • 1 dakika
  • 0
  • 397 Okunma
Kairos Yasal Olup Olmadığı Konusunda İncelemeye Alındı

Kairos’un kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde yayılması ve bazı şikayetlerin ortaya çıkması sonucu incelemeye alındığı öğrenildi.

Hızlı ve kolay bir şekilde para kazanmak insanlığın en büyük zaaflarından biri. Bir de günümüzde internet gibi bir araç olunca hızlı ve kolay bir şekilde para kazanmak isteyen insanların bu istekleri iyice gün yüzüne çıktı.

Bunu fırsat olarak gören bir çok oluşum da zaman içinde kendine yer buldu.

Adını yunan mitolojisinde ki fırsat tanrısından alan Kairos’ta bu oluşumların günümüzde en popüler olanı.

Yapısı gereği saadet zincirini andıran Kairos üyelerinin evde ki veya iş yerinde ki bilgisayarlarını Kairos’un kullanımına açılması ile çalışıyor.

Bilgisayarının hard diskindeki belli bir alanın kiralanması ve bu bölüme veri depolanması mantığıyla çalışan yapı, ayda 26 ila 578 dolar gelir vaat ediyor.

Rakamlarla Kairos

Durum böyle olunca üye sayısını kısa sürede 80 binin üzerine çıkardı.

2014 yılında İngiltere’de kurulan firmanın Türkiye’de ki faaliyetlerine 2015 yılında başlattığı biliniyor.

Kairos’un geçen Temmuz ayında üye sayısının 50 bin civarında olduğu söylenmekteydi.

Şirket, lüks otellerde toplantılarla ve Facebook üzerinden üye topluyor.

Üyelerine, bilgisayarlarını günde 10 saat açık tutmaları halinde para ödeyeceğini söyleyen şirket, 4 ayrı paket sunuyor.

125 dolar ödeyerek standart paketle sisteme giren kişi yılda 312, 2 bin 777 dolarla platin paket alan kişi ayda 578, yılda ise 6 bin 942 dolar kazanıyor.

Üyeler sisteme kazandırdıkları her bir üye için yüzde 15 komisyon alırken topladıkları üye sayısına göre kariyer unvanları ve kazançları artıyor.

Asistan 750, yönetici bin 500, idareci 18 bin, temsilci 1 milyon 318 bin, şef temsilcisi ise 4 milyon 430 bin dolar alıyor.

Ancak şu ana kadar polise yapılan bir başvuru olmadığı belirtildi.

Sistem üzerinden evini ve arabasını kaybedenlerin olduğu söylentisinden dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temmuz ayında sistemi mercek altına aldı ve inceleme başlattı.

Bakanlık tarafından atanan bilirkişinin raporuna göre sistemin legal mi, illegal mi olduğu ortaya çıkacak ve Kairos’un faaliyetlerine devam edip etmeyeceği karara bağlanacak.

Kaynak: Habertürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR