İzmir’liler Güne Depremle Uyandı !

0 46

Bugün saat 7:00 İzmir’in Urla ilçesinde 5.01 ve 4.3 şiddetinde iki deprem meydana geldi
İzmir’de meydana gelen deprem İzmir’in yanısıra Manisa ve Aydın’da da hissedildi.

Korkutan depremin ardından saat 07:49 da ikinci bir deprem meydana geldi deprem ardından yaşanan artçı sarsıntılar halk da büyük bir paniğe neden oldu ilçede bulunan vatandaşlar büyük bir korku yaşadı daha büyük bir deprem olasılığına karşı vatandaşlar evlerine girmekte tedirginlik yaşadı yaşanan deprem ve peşi sıra gelen 4.3 şiddetindeki artçı depremde hiç bir can kaybı yaşamaması yüreklere su serpen en büyük gelişme oldu

Tunç Soyer den sevindiren haber geldi ;

İzmir büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer : Ege Denizi’nde meydana gelen ve şehrimizde de hissedilen deprem sonucunda herhangi bir hasar gerçekleşmemiştir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de sosyal medya hesabında da açıklama yaptı:

Urla açıklarında gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremde an itibariyle ilimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korsun

Uzmanlardan beklenen açıklama geldi :

İzmir’in Urla ilçesinde yaşanan 5.1 büyüklüğündeki depremin beklenen bir deprem olduğu ve hemen ardından yaşanan 4.3 şiddetindeki idepremin ise artçı sarsıntı olduğu ve halkın paniğe kapılmaması gerektiği vurgulandı.bölgede açıklama yapan AFAD yetkilileri bölgede herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı olası bir durumda gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Türkiye’de deprem gerçeği.

İzmir’in Urla ilçesinde meydana gelen 5.1 ve 4.3 büyüklüğündeki depremlerde can ve mal kaybı yaşanmaması en büyük temennimiz oldu üst üste yaşanan deprem felaketleri hayatımızın en korkunç gerçeği olan deprem felaketini bize bir kez daha hatırlatmış oludu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.