iOS 10 Kullanımı Hızlı Bir Şekilde Artıyor

  • Mobil
  • 10 ay önce
  • 1 dakika
  • 0
  • 292 Okunma
iOS 10 Kullanımı Hızlı Bir Şekilde Artıyor

Apple’ın iPhone ve iPad’ler için kullanıma sunduğu mobil işletim sistemi iOS’un son versiyonu olan 10.0 sürümüne (Kod adı: iOS 10) kullanıcılar hızlı bir şekilde geçiş yapıyor.

13 Eylül’de yayınlanan iOS 10, bir aylık bir sürede tüm iPhone ve iPad kullanıcıları arasında %54’lük gibi bir kullanım oranına sahip oldu.

Bu oranla tüm mobil kullanıcılar arasında en çok tercih edilen işletim sistemi de olmaya hak kazandı.

ios10 kullanımı
ios10 kullanım istatistikleri

İlk yayınlandığı tarihlerde güncelleme sonrası bazı sorunların olduğu kullanıcılar tarafından paylaşılsa da bu oran ile Apple’ın kullanıcıların güvenini kazandığı ve yenilikleri kullanıcılarına ulaştırmayı başardığı görülüyor.

“Daha kişisel. Daha güçlü. Daha eğlenceli.” mottosuyla yayınlanan iOS 10, 1.1GB boyutunda güncelleme olarak sunuluyor.

Özellikle iMessage, Ev, Harita ve Müzik uygulamaları yeni görünüme kavuşmuş, yeni özelliklerde uygulamalara eklenmişti.

Ayrıca bu oranlar gösteriyor ki Apple kullanıcıları yine hızlı bir şekilde yeni sistemlere geçiş yapmalarını tekrarladı.

Aynı şekilde iOS 9.0 sürümü de ilk yayınlandığı hafta %50’lik kullanıma ulaşmış. Sonrasında da 2.5 ay içerisinde kullanım oranı %70’lere ulaşmıştı.

iOS 10 Kullanan Cihazlar

iOS 10, sunduğu yenilikler ile dikkat çekerken, sırasıyla; iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 bu güncellemeyi alan telefonlardı.

Ayrıca iPad Pro 12.9 inç, iPad Pro 9.7 inç, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3 ve iPad mini 2’ye de iOS güncellemesi gelmişti.

Apple’ın geliştirici sitesinde açıkladığı rakamlara göre iOS 10 yüzde 54, iOS 9 yüzde 38 ve diğer sürümler sadece yüzde 8 pay alıyor.

%8’lik kısmın büyük bir çoğunluğu iPhone 4 ve altı cihaz kullanıcıları oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR