Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanacak mı?

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanacak mı?

Instagram canlı yayın özelliğini kısa süre sonra yayına alacağı konuşuluyor.

Sosyal medyanın en çok konuşulan uygulamaları arasında Instagram açık ara önde geliyor. Ardı ardına güncellemeler almasıyla beraber giderek büyümeye de devam eden Instagram’ın şimdilerde en çok konuşulan özelliklerinden biri ise canlı yayın özelliği.

Henüz Instagram tarafından güncelleme için detaylar açıklanmasa da söz konusu güncelleme ile gelecek olduğu iddia edilen özellikler ise şöyle;

Instagram Canlı Yayın Özelliği Hikayelerde Kullanılacak

Canlı yayın özelliği için ortaya atılan ilk iddia canlı yayınların nerede kullanılacağı konusunda oldu. Bu konuda iddialara göre Instagram’ın canlı yayın özelliğini kısa süre önce güncelleme olarak gelen Hikayeler özelliğine dahil edeceği düşünülüyor.

Go Insta Tek Tuşu İle Canlı Yayın Başlayacak

Canlı yayın özelliğini kullanmak için ise iddialara göre kullanıcıların sadece “Go Insta” butonlarına tıklamalarına neden olacak. Tabii görsel yönü ön planda olan Instagram’ın Go Insta için nasıl bir tasarım kullanacağı şimdiden merak konusu.

Canlı Yayınlar Paylaşım Olarak Eklenebilecek Mi?

Facebook için yayınlanan Facebook Live canlı yayın özelliği ile beraber kullanıcılar canlı yayınlarını kayıt altına da alabiliyordu. Nitekim sunucu sistemleri biraz daha düşük olan Instagram’ın ise yapılan canlı yayınları kayıt edip sonradan paylaşıma izin vermeyeceği iddia ediliyor.

Kategorilere Göre Canlı Yayın

Kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırmak için Instagram sürekli olarak yeni özellikler sunmaya başladı. Bu noktada geçtiğimiz aylarda Instagram kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesi için videolar ve fotoğraflar için kategorilere göre keşfet özelliği sunmuştu. Bu şekilde ilgi çeken paylaşımlara kullanıcıların daha rahat ulaşması sağlanmıştı. Canlı yayın için de yine bu şekilde bir kategori sistemi kullanılacağı düşünülüyor. Yani artık ilgi alanlarınıza göre canlı yayınları takip edebileceksiniz.

Windows Uygulamasından Canlı Yayın İddiası

Son olarak özelliğin hangi platformalar için yayınlanacak konusunda iddiaları paylaşalım. Canlı yayın testlerinin gelen görüntülerine göre bu özellik şu an için Android işletim sisteminde deneniyor. Android için gelecek olmasının yanında tabi ki iOS için de canlı yayın özelliğinin geleceğini belirtelim. Aslın merak edilen ise kısa süre önce yayınlanan Windows uygulaması için de canlı yayın özelliğinin gelip gelmeyeceği.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir