Google Adsense Kazançları ve İşlemler

Google Adsense Kazançları ve İşlemler

Google Adsense üzerinden geliriniz varsa hangi tutarlara kadar nasıl işlem yapacağınızı yazımızda bulabilirsiniz. Google Adsense kazancınıza göre yapmanız gereken çeşitli işlemler bulunmaktadır.

Google Adsense

Google’ın en büyük gelir kaleminden olan Google Adwords üzerinden alınan reklamların yayıncılar tarafından yayınlanması ve yayıncılara gelir sağladığı servis olan Google Adsense tüm dünya üzerinde olduğu kadar ülkemizde de bir çok kişinin internet üzerinden para kazandığı bir servistir.

İster web siteniz, ister YouTube kanalınız üzerinden Google Adsense kullanıyor ve gelir elde ediyorsanız, çeşitli ödeme miktarlarına göre yapabileceğiniz işlemleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

AdSense kazançlarınızı almaya uygun olup olmadığınızın belirlenmesinde etkili olan bazı kazanç eşikleri bulunmaktadır. Bu eşikler, çeşitli para birimlerine göre değişmektedir. Biz sadece Türk Lirasına uygun eşikleri listeleyeceğiz.

Para Birimi Vergi Bilgileri Girişi Adres Doğrulaması Ödeme Şekli Girişi Ödeme İptal
Türk Lirası Yok 10 TL 20 TL 200 TL 20 TL

Vergi Bilgisi Girme

Vergi bilgilerinizi girmeniz için herhangi bir kazanç limiti yoktur. Her zaman girebilirsiniz. Ancak vergi bilgileri yaşanılan bölgelere göre girilip girilmeyeceği Ayarlar -> Ödemeler bölümünde ki Ayarlar bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Adres Doğrulama

Google Adsense geliriniz 10 TL’ye ulaştığında sisteme girdiğiniz adresi doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için Google tarafından posta yolu ile size bir kod (PIN) gönderelir. Bu kodu sistemde uygun yere girmeniz gerekmektedir.

Google Adsense PIN kodunun gelmesi 3 haftayı bulmaktadır. Bu yüzden fazla acele etmenize gerek yoktur.

Ödeme Şekli

Google Adsense geliriniz 20 TL’ye ulaştığında gelirinizi ne şekilde almak istediğinizi sisteme tanıtmanız gerekmektedir.

İlgili banka hesap numaralarınızı sisteme girerek gelirinizi alabilirsiniz. Google Adsense üzerinden gelir elde etmek için toplam kazancınızın 20 TL’yi aşması gerekmektedir. 20 TL altında ki kazançlar ödenmemektedir.

Ödeme

Google Adsense hesabınızda herhangi bir sorun yoksa (duraklatma, iptal vb.), adresinizi ve hesap bilgilerinizi sisteme doğru bir şekilde girdiyseniz, kazancınız minimum 200 TL’ye ulaştığında ödemeniz yapılmaktadır.

Google Adsense ödemeleri yurt dışından geldiğinden dolayı takriben tutarın hesabınıza yatması 20 günü bulabilir. Her ayın 15’inde ki toplam kazancınız üzerinden ödeme işlemi yapılmaktadır.

Google Adsense kazancınız 200 TL’ye ulaşıncaya kadar kazançlarınız bir sonraki aya devreder.

200 TL Google Adsense üzerinden ödeme alabileceğiniz en alt tutar. İsterseniz Google Adsense panelinden Ayarlar -> Ödemeler -> Ayarlar adımına giderek kendi ödeme planınızı da oluşturabilirsiniz.

İptal

Google Adsense kazancınız 20 TL’ye ulaşmışsa ve Adsense hesabınızı iptal ettiyseniz kazancınız 90 gün içerisinde ilgili hesabınıza yatırılır.

20 TL altındaki gelirler ödenmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR