Facebook Dükkan İle Ürünlerinizi Satmaya Başlayın

Facebook Dükkan İle Ürünlerinizi Satmaya Başlayın

Facebook’un sayfalar üzerinden elektronik ticareti kolaylaştırmak amacıyla bir süredir yurt dışında kullanıma sunduğu Facebook Dükkan uygulaması Türkiye’de de kullanıma açıldı.

facebook dükkan ürün eklemeElektronik Ticaret ile uğraşanlar Facebook Sayfalarında önceleri sadece ürünlerinin resmini paylaşıp, ürünün sayfasına link veriyordu. Artık paylaşım yaparken görselde bulunan tüm ürünleri etiketleyip, ürün satın alma adımına hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Örneğin satışını gerçekleştirdiğiniz 3 farklı ürünü giyerek bir mankenin resmini paylaşırken her bir ürünü etiketleyerek satış sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

Bu sayede oluşan kombinlerde ki tüm ürünleri tek tek girmek yerine tek bir görselle satışa sunabilirsiniz.

Tabi isterseniz ürünleri tek tek girerekte satışa sunabilirsiniz. Girilen ürünlere ait bir de ürün detay sayfası bulunmaktadır. Yönlendirmeler bu sayfa üzerinden gerçekleşir.

Yurt dışında ürün detay sayfası üzerinden Stripe hesabı ile direk satın alma işlemi de gerçekleşmektedir.

Yukarıda ki görselde de gördüğünüz gibi ürün eklemek için ürün görseli ya da videosu ile birlikte ürün adı, fiyatı, açıklaması ve ürünün web sitenizde ki adresini girmeniz paylaşım için yeterlidir.

Facebook Dükkan Kurulumu?

Müşterilere doğrudan ürün satma olanağı tanıyan Facebook Dükkanı sayfanızda etkinleştirmek için sayfanıza ait ana sayfa da sol tarafta yer alan menünün altında Dükkan Kısmı Ekle butonuna tıklayarak açılan pencerede ki sözleşmeyi onaylamanız yeterlidir.

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan ve yükleyeceğiniz ürün sayısı için bir sınırın olmadığı Dükkan’da ürünlerinizi farklı koleksiyonlara bölebilirsiniz. Facebook’un siparişleri yönetme olanağı da verdiği Dükkan’da sayfanızdan ayrılmadan siparişleri gönderildi olarak işaretleyebilir, iptal edebilir veya para iadesi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Satışa yönlendirmede yıllardır Google’a karşı hep bir adım geride olan Facebook, bu hamlesi ile satışa destek konusunda ne kadar başarılı olacak göreceğiz.

Facebook Dükkan’ın kullanımına hem kullanıcılar hem de mağazalar alıştıkça Facebook üzerinden yapılan alışverişin ve paylaşılan içeriklerin kalitesinin artacağı kesin. Ancak bir süre yapılan paylaşımlarda ürünlerin üzerine giderek satın alma adımına geçebilirsiniz / ürün detaylarını görmek için üzerinde ki linke tıklayınız gibi bilgiler vermek yararlı olacaktır.

Facebook Dükkan kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye Facebook’un yardım sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir