Dünyada ki Havalimanlarının WiFi Şifreleri Haritası

  • İnternet
  • 10 ay önce
  • 1 dakika
  • 0
  • 379 Okunma
Dünyada ki Havalimanlarının WiFi Şifreleri Haritası

Sık seyahat eden biriyseniz vaktiniz çoğu havalimanlarında ya da terminallerde geçiyordur.

Her ne kadar havalimanlarında WiFi şifresi bulunabilse de bu şifreye erişmek her zaman kolay olmuyor.

Bir seyahat bloguna sahip olan ve hayatının bir bölümünü havalimanlarında geçiren Anıl Polat bu durumdan şikayet ederek bir liste oluşturmaya başlamış ve blogunun facebook sayfasında da yaptığı duyuru ile bir çok havalimanında ki wifi şifrelerine erişmiş.

26 Nisan’dan beri bu şifreleri toplayan Anıl Polat, Google Map üzerinde etiketleyerek interaktif bir havalimanı wifi şifresi haritası oluşturmuş.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Z1dI8hoBZSJNWFx2xr_MMxSxSxY adresinden erişebileceğiniz harita ile siz de katkıda bulunabilir ya da bu nimetten yararlanabilirsiniz.

Ayrıca haritanın Android ve iOS uygulamaları da bulunmakta. Ancak uygulamalar 1.99$’lık ücretle satılmakta.

Ücretli olmasına rağmen her zaman haritanızı cebinizde taşımak isterseniz oldukça yararlı olur. Bilgiler sürekli güncellendiği için en azından tüm havalimanlarında ki şifreleri de 2$’a yanınızda taşımız olursunuz.

Şuana kadar toplamda 127 havalimanına ait şifrelere erişebilirsiniz. Ayrıca wifi noktalarının havalimanının hangi bölümünde olduğuna dair de açıklamalar mevcut. Türkiye’den sadece Atatürk Havalimanına ait bilgiler bulunmakta.

Yaşadığınız şehir ile ilgili de böyle bir harita oluşturmak oldukça kullanışlı olacaktır. Google My Maps üzerinden oturum açarak haritayı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Oturum açtıktan sonra Yeni Harita Oluştur linkine tıklayarak harita sayfasını açabilirsiniz. Artık geriye sadece harita üzerinden ilgili noktaları bulup oluşturduğunuz haritaya eklemek kalıyor. Artık bu haritayı paylaşmak ya da Anıl’ın yaptığı gibi uygulama haline getirmek sizin bileceğiniz iş.

Bu şekilde istediğiniz gibi haritalar oluşturabilirsiniz. En azından ücretsiz wifi hizmeti sağlayan cafelerin yerleri ve şifreleri bile yararlı olur. Ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR