Domaintyper İle Domain Arayın

Domaintyper İle Domain Arayın

Domaintyper domain adı bulmada farklı oldukça yardımcı olmaktadır.

Bir web sitesi yapmak için en zor adımlardan biridir doğru domaini seçmek. Çünkü daha işin ilk başından yanlış bir seçim yapmak diğer işlerinizi de sekteye uğratabilir.

Ne yazık ki istediğimiz şekilde bir domain adı bulmak eskisi kadar kolay değil. Çünkü bir çok jenerik domain adı şuan alınmış durumda. 3-4 kelimelik bir domain adı bulmak ise neredeyse imkansız.

Özellikle domain firmaları bir çok dilde çeşitli kelimelere ait .com ve .net uzantılı domainleri almış ve o ismi almak isteyen kişilere satışlarını gerçekleştirmektedirler. Bu da ortalama 8-10$ olan bir domain için 200-300 dolarlardan 3.000-5.000 dolara varan (jenerik bir isim ise daha fazla bir tutar söz konusudur) bir ödeme yapılması anlamına gelmektedir.

Ancak son zamanlarda farklı bir akım başladı. .com ve .net domain uzantılarının genelde dolu olması kullanıcıları farklı alternatiflere yöneltti ve ülkelerin domain uzantıları ile uygun kelimeler oluşturma ve buna göre domain alma son zamanlarda oldukça arttı.

Şuan delicious.com’a geçmiş olsa bile bir zamanlar del.icio.us ismi ile yayın yapan Delicious Bookmark sitesi, halen yayınına aynı uzantı ile devam eden Grou.ps, url kısaltma servisi olarak kullanılan url.ac siteleri seçtikleri domain uzantıları ile .com ve .net uzantılı domainlere alternatif olarak gösterilebilir.

Son zamanların en popüler uzantısı ise .me domain uzantısı. Karadağ’a (Montenegro) ait olan bu uzantıyı en son Facebook fb.me domaini ile kullanmaya başladı. .me uzantısı hakkında daha fazla bilgiyi ve ne şekilde .me uzantılı domain alacağınızı merak ediyorsanız domain.me sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu site aracılığıyla .me uzantısı satan firmaları ve 3. kişiler tarafından şuan satılmakta olan .me uzantılı domainlari görebilirsiniz.

Domaintyper İle Farklı Uzantılarda Domain Adı Bulun

Eğer siz de kendinize alternatif bir domain uzantısı arıyorsanız size domaintyper.com sitesini öneririm.

Almak istediğiniz domain adını yazmaya başlamanızla birlikte hem .com, .net ve .org uzantılarının alınmış olup olmadığını anında görebilirsiniz, hem de domain adınıza uygun çeşitli ülke uzantıları kullanılarak oluşturulmuş alternatif domain isimlerini görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir