Bitcoinde ki Tarihi Düşüş!

Bitcoin de Sert Düşüş?

0 14
  • Özellikle son yıllarda popülaritesi Artan Bitcoin bir sanal para birimidir. Yapısı gereği ile merkeziyetsiz bir para birimi olan Bitcoini cazip kılar. Bütün sanal paraların babası olarak kabul edilen Bitcoin son yıllarda yatırımcılarına büyük kazanç sağlamıştır.

Ülkemizde de bitcoin’e ve diğer alt coinlerde olan ilgi bir hayli yüksektir.

Bitcoinde ki bu Tarihi Düşüş diğer altcoinleri de etkiledi Çoğu coin eş zamanlı olarak sert düşüş yaşadı.

Bitcoinde ki Sert anı düşüşün ardından şoku atlatamayan insanlar ne Yapacağını düşünüyor.

( Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir! )

Bitcoin nedir :

Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürüldü ve ilk kripto para birimi olarak kabul ediliyor. … Bitcoin, herhangi bir merkezî kontrol veya bankaların ya da hükûmetlerin gözetiminden bağımsız olarak çalışan dijital bir para birimidir. Bitcoin tamamen eşler arası yazılıma ve kriptografiye dayanır.

Bitcoin de ki  Tarihi düşüş sürecek mi ?

Bitcoin Ani Düştü Sabah kalkan yatırımcılar güne mutsuz uyandı. Çoğu kişi batarken bu durumdan faydalanıp bitcoin satın alanlar oldu. Bitcoindeki Bu Tarihi Ve Sert Düşüşün sebebi Haberimizin Devamında…

Geçtiğimiz hafta yeni rekor tazeleyen bitcoin bugün ise yatırımcılarına büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Bu düşüş sadece bitcoin değil, biticon de ki düşüşe bağlı olarak alt coinleri de olumsuz yönde etkiledi. Geçtiğimiz hafta çarşamba günü 58.000 dolar seviyesine kadar yükselen bitcoin bugün ise şok bir şekilde 42.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Peki bitcoin neden bu kadar düşüyor ?

Biticon de ki bu sert düşüşün nedeni Hindistan’da ortaya çıkan yeni tip covid19 varyantına bağlı olarak küresel piyasalarda ki belirsizlik ve bu belirsizlik piyasalarda büyük bir korkuya neden oluyor. Piyasalarda bulunan yatırımcılar bu belirsizlik karşısında geri çekiliyor.

Ayı sezonu başladı mı ?

Bu gün yaşanan geri çekilme ile birlikte bir çok biticon yatırımcısının aklında ki en büyük soru ayı sezonunu gelmiş olabileceği ihtimalidir. Bu ihtimal her ne kadar şimdilik uzak olsa da eğer bitcoin de ki bu Tarihi düşüşün eylemi sürerse bu bitcoin için yeni teknikler beraberinde getirecektir.

Güncel Yeni Nesil Haberler İçin Diğer Makalelerimize de Göz Atmayı Unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.