Açık Kod ve Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları

Açık Kod ve Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları

Açık kod ve ücretsiz e-ticaret yazılımları ile internet üzerinden satışa hemen başlayabilirsiniz.

Ürünlerinizi internet üzerinden satmak istiyorsanız satış işlemlerini gerçekleştirecek uygun yazılımları kullanmanız gerekmektedir. Bu yazılımlar ile ürünlerinizi belirli kategorilere göre listeler, alışveriş sepeti ile müşterileriniz bir çok ürünü seçer ve ödeme yapısı ile istediği tüm ürünleri satın alır.

Açık Kod YazılımlarAncak tüm bu yazılımlarda genel olarak kullanılan bazı ortak noktalar bulunmaktadır. Eğer çok farklı bir sisteme ihtiyacınız yoksa bu ortak noktalara sahip yazılımlarla kendi elektronik ticaret sitenizi hemen açabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir çok elektronik ticaret yazılımı bulabilirsiniz. Bu yazılımlardan bazıları çok detaylı özellikler sunarken bazıları genel olarak ürün listeleme ve sipariş verme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak yazılımı seçerken iyice araştırmalı, yazılımı kullanırken yardım alabileceğiniz ortamları tanımalı, ihtiyacınız olacak ek bir modülünün maliyetinin ne olacağını önceden hesaplamanız gerekmektedir.

Bazı ücretsiz yazılımlar arkalarına aldıkları geniş kullanıcı destekleri sayesinde çok çeşitli modülleri de bünyelerinde bulundurmaktadırlar. Ayrıca gelişim süreçleri boyunca elde edilen geri bildirimlerle yapılarını güçlendirmişler ve çok farklı örneklerde kullanılmaya başlanmışlardır.

Ancak bu yazılımların en büyük dezavantajı Türkçe dokümantasyonun ya yeterli olmaması ya da hiç olmamasıdır. Ayrıca kredi kartı ödemeleri için gerekli modüllerin her banka için olmaması kullanmak için ayrı bir maliyet unsuru olmaktadır. Yazılım seçimi yaparken bu ayrıntıları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Aşağıda ki sayfa numaralarına tıklayarak yazının diğer içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR