2022 Asgari Ücret Ne kadar Olacak?

Asgari Ücret Ne kadar Olacak ?

0 25
  • 2022 asgari ücret zammı ne kadar olacak

2022’ye girmemize sayılı günler kala kafalar’daki en büyük soru işareti asgari ücrete yapılacak zam oranının ne kadar olacağıdır asgari ücret zammı ne zaman belli olacak asgari ücrete yapılacak zam oranı ne olacak gibi sorulara bu yazımızda cevap bulmaya çalışacağız

3 Aralık’ta açıklanacak olan kasım ayı enflasyon oranları ile birlikte asgari ücrete yapılacak olan zam oranı bütün Türkiye’de merak konusu oldu Türk-İş Konfederasyon ikinci toplantısı Önümüzdeki hafta perşembe günü gerçekleşecek işveren ve çalışanı son s toplantı ise 9 Aralık Perşembe günü yapılacak yapılacak olan 3. toplantıdan hangi bir sonuç çıkmaması durumunda gözler 4 .ve son toplantıya çevrilecek. yapılacak olan son toplantıda asgari ücrete yapılacak net zam oranının belli olması planlanıyor asgari ücret zammı enflasyon oranına göre belirlenmektedir l bu yılki enflasyon oranı yüzde yirmi olarak hesaplanıyor bu hesaba göre net asgari ücretin 3531 lira olması bekleniyor

 

 

BAKAN BİLGİN’DEN ‘ASGARİ ÜCRET’ AÇIKLAMASI: “EMEĞİ KORUYACAĞIZ”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlığında, bakanlığın ev sahipliğindeki toplantıda, işverenleri Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçileri ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil ediyor. Bakan Bilgin, toplantıda yaptığı açıklamada “Enflasyonun ya da ekonomideki dalgalanmaların karşısında emeği koruyacağız. İş verimliliğini artıran bir rakamda buluşacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ ;

– Başkan Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Asgari ücret noktasında bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir neticeyi inşallah açıklamış olacağız.” dedi.

 

Kamuda asgari ücret beklentisi :

İşveren ve işçi sendikaları arasında yapılan görüşmeler de olumlu oldu. asgari ücrete yapılacak zam oranı yüksek olması ihtimalini yükseltiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.